Nylonowa kłódki bezpieczeństwa LOTO są stosowane do zabezpieczania różnych newralgicznych punktów, a kompaktowe wymiary pozwalają na ich używanie w ciasnych przestrzeniach. Dodatkową ochroną jest izolowany cylinder, który sprawia, że pracownicy są chronieni przed porażeniem po włożeniu klucza. Korpus wykonany z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym jest nieprzewodzący i nieiskrzący, dlatego doskonale nadaje się do izolowania dopływu energii, a karbowanie obudowy ułatwia chwyt i manipulowanie. Budowa mechanizmu zapewnia ochroną przed ingerencją i pozwala na uzyskanie wielu unikalnych wzorów kluczy. Każda kłódka jest dostarczana w zestawie z jednym kluczem. Istnieje możliwość sporządzenia i rejestracji kluczy niestandardowych.

#kłódka bezpieczeństwa #kłódka z linką

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Czym jest szekla nylonowa?

Warto na początek przybliżyć pojęcie szekli. Jest to element spinający w postaci klamry, zwykle w kształcie litery „U” lub „Ω”, służący jako odrębne urządzenie, ale także jako część mechanizmu kłódki. Drugi z wymienionych przypadków polega na zastosowaniu szekli, a więc klamry ze śrubą i zapadką zamykającą obwód, jako kabłąka kłódki. Wspomniane już szekle nylonowe działają na tej samej zasadzie, co wykonane ze stali, różniąc się od nich materiałem wykonania i funkcjonalnością zastosowania. Miękka szekla wydaje się bardziej bezpieczna w miejscach gdzie może dość do zwarcia elektrycznego. Dlatego kłódki bezpieczeństwa wyposażone w szekle nylonowe można używać w pomieszczeniach ruchu elektrycznego. Szekle nierdzewne wykonane z poliamidów znajdują więc szersze zastosowanie dla pracowników w dziale elektrycznym. Właśnie ze względu na ich nierdzewność mogą być swobodnie stosowane w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a także w miejscach narażonych na dużą wilgotność – np: przemysł spożywczy. Dzięki niewielkiej wadze, tak skonstruowane kłódki można wykorzystywać również do zabezpieczenia wyłączników silnikowych.

Nylonowa kłódka bezpieczeństwa LOTO oferowana przez Safety Padlocks

W ofercie sklepu Safety Padlocks znajduje się kilka rodzajów kłódek wyposażonych w szekle nylonowe. Dzięki ich całościowemu wykonaniu z polimeru, są trwałe, lekkie i nieprzewodzące, a zarazem odporne na uderzenia, promieniowanie UV, korozję, wysokie i niskie temperatury. Ponadto wyposażane są w mechanizm blokady klucza, co czyni je jeszcze bardziej bezpiecznym elementem zamykającym. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kłódek bezpieczeństwa z szeklą nylonową i ich szczegółową specyfikacją.